Umów się na wizytę:

Vector / zastosowanie

www.dentsm.pl Vector / zastosowanie

Służy on do zapobiegania i leczenia dziąseł, zapalenia ozębnej, zapalenia błony śluzowej i przyzębia wokół implantu, a także do oczyszczania zębów z kamienia nazębnego. Może być również stosowany do mikroinwazyjnego opracowywania twardych tkanek zęba, znoszenia nawisów i wygładzania wypełnień w okolicy poddziąsłowej. Ponadto system Vector poprzez efekt ultradźwiękowy wspomaga proces

Integracji zęba z otaczającymi go tkankami.  Najczęściej jest wykorzystywany jako terapia wspomagająca leczenie chorób przyzębia, zwłaszcza tych, w których są niezbędne zabiegi usuwania kamienia z okolicy poddziąsłowej. Posiada wiele zalet w stosunku do tradycyjnych metod. Jest zabiegiem przede wszystkim dobrze tolerowanym przez pacjentów, zachęcającym do współpracy z lekarzem. Poprzez jego mechaniczne działanie i wprowadzanie płynu z hydroksyapatytami daje świetne działanie czyszczące i regenerujące.  Częstość wykonywania zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, ale już po wykonaniu pierwszego zabiegu w krótkim czasie pacjent odczuwa poprawę w stanie przyzębia, a po dłuższym czasie wyniki pozytywne widoczne są na radiogramie.

System VECTOR stosuje się w następujących przypadkach:

  • w profilaktyce paradontozy
  • w leczeniu paradontozy początkowych stadiów jako główne leczenie
  • w leczeniu paradontozy zaawansowanej, jako etap przedzabiegowy, poprawiający efekt leczenia chirurgicznego i przygotowujący do niego.
  • jako zabiegi podtrzymujace po zakończonym leczeniu chorób przyzebia - w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów
  • w leczeniu stanów zapalnych wokół prac protetycznych pełnoceramicznych (Zircionia, Procera, mosty i korony)

Dzięki systemowi VECTOR można ograniczyć ilość zabiegów chirurgicznych.

Zabieg urządzeniem VECTOR trwa ok 1-1,5 godziny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent może wrócić do zwykłych czynności dnia. Przez kilka dni może jedynie wystepować niewielka bolesnść i wrażliwość dziąseł. Po 4-6 tygodni wykonywane jest badanie kontrolne.

Po zabiegu VECTOR-em dziąsła są zdrowsze , blado-różowe, sprężyste, znika całkowicie lub znacznie zminiejsza się ich krwawienie, obrzęk i bolesnosć.


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: