Umów się na wizytę:

Periodontologia Warszawa

www.dentsm.pl Periodontologia Warszawa

Czym jest periodontologia?

Periodontologia to obszerny dział stomatologii, który zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób przyzębia, a także schorzeń błon śluzowych znajdujących się w jamie ustnej. Warto tutaj  doprecyzować, czym jest przyzębie – to element narządu żucia, na który składają się wszystkie tkanki będące w kontakcie z szyjką zębów i odpowiadające za właściwe osadzenie oraz unieruchomienie zębów w zębodołach, a więc: dziąsła, ozębna, okostna, cement korzeniowy, a także kość wyrostka zębodołowego.

Choroby przyzębia – czym mogą skutkować?

Obecnie choroby przyzębia są powszechne wśród pacjentów. Szacuje się, że mogą one dotykać znaczną część dorosłych Polaków! Choroby przyzębia mogą być zatem problemem także tych pacjentów, którzy na pierwszy rzut oka cieszą się nieskazitelnym uśmiechem – bez widocznych problemów z próchnicą czy ubytków w zębach. W wyniku przewlekłych ,nieleczonych chorób przyzębia może dojść do rozchwiania zębów, co prowadzi z kolei do ich utraty. Dlatego tak ważne jest, aby nie dopuścić do nasilenia schorzeń periodontologicznych. Rozwój periodontologii pozwala nam dzisiaj na skuteczne leczenie chorób przyzębia, dzięki czemu zdecydowanie dłużej pacjenci mogą cieszyć się dobrą kondycją własnego uzębienia.

Kiedy periodontologia może nam pomóc?

Powszechnie występujące choroby przyzębia, których leczeniem zajmuje się lekarz periodontolog, to przede wszystkim paradontoza, zapalenie przyzębia oraz zapalenie dziąseł. Co powinno wzbudzić nasz niepokój i skłonić do wizyty u periodontologa? Objawy chorób przyzębia to między innymi:

  • Zaczerwienienie dziąsła
  • Skłonność do krwawień dziąseł, przy szczotkowaniu zębów lub spożywaniu pokarmów

  • Obrzęki, bolesność dziąseł  

  • Ruszanie się zębów,

  • Suchość, niesmak w jamie ustnej,

  • Brzydki zapach z ust

  • Odsłonięte szyjki zębowe

Jeśli występują powyższe objawy, zapraszamy na konsultację – współczesna periodontologia umożliwia nam szybką diagnozę i skuteczne leczenie chorób przyzębia. Do Państwa dyspozycji pozostaje doświadczony periodontolog i personel gabinetu DENT-SM, a także najnowsze technologie, dzięki którym leczenie przebiega w komfortowych warunkach. 


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: