Umów się na wizytę:

Planowanie leczenia

www.dentsm.pl Planowanie leczenia

Podstawowym warunkiem estetyki dziąsłowo zębowej jest przede wszystkim zdrowie tkanek dziąsła i przyzębia. Kolor, struktura powierzchni dziąseł, brodawka międzyzebowa, przebieg dziąsła brzeżnego, typ uśmiechu I widoczność dziasła podczas uśmiechu oraz wygląd zębów wpływają na piękno harmonii wargowo zębowej.

Do skontrolowania analizy estetycznej w jamie ustnej pacjenta wykonujemy wax-up, mock-up I diagnostyczne uzupełnienia tymczasowe oraz oceniamy ewentualne wskazania do zabiegu chirurgicznego korygującego przebieg tkanek miękkich.

W razie potrzeby można tak długo modyfikować uzupełnienia tymczasowe, aż ich wygląd będzie zadowalający zarówno dla lekarza, jak I dla pacjenta. To własnie uzupełnienia tymczasowe są najbardziej realistycznym I przydatnym w praktyce elementem konstruktywnego dialogu z pacjentem I odgrywają kluczową rolę w uzyskaniu przewidywalnych I odpowiednich rezultatów leczenia.

Przeprowadzając analizę estetyczną należy oprócz życzeń pacjenta odnośnie młodego wyglądu uwzględnić także jego aktualny wiek oraz proces starzenia. Zmiany wynikające z wieku nie obejmują tylko zębów I struktur przyzębia, ale również wargi I otaczające tkanki miękkie. Spadek napięcia mięsni wokół ust, wydłużająca się na przestrzeni lat warga górna zasłaniająca siekacze górne oraz z czasem wybijające się na pierwszy plan siekacze dolne I dziąsła wokół nich to aspekty które muszą być wyjaśnione pacjentowi I uwzględnione w planie leczeina. Estetyka I naturalnośc ma bezposredni związek z wiekiem. Pacjent powinien znać granicę pomiędzy estetyką a kosmetyką, między naturalnością a pięknem I tylko pełna akceptacja ze strony pacjenta pozwala na rozpoczęcie leczenia:

  • Licówki
  • Korony, mosty
  • Nakłady, onlay, inlay
  • Protetyka na implantach
  • Protezy ruchome
  • Wkłady koronowo korzeniowe

« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: