Umów się na wizytę:

PRF

PRF osiągnięcie światowej stomatologii, czyli zabiegi chirurgiczne z użyciem błon PRF (Platelet Rich Fibrin - fibryna bogatopłytkowa).

Metoda ta polega na pobraniu krwi od pacjenta do sterylnego zestawu jednorazowego użytku bezpośrednio przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Przy pomocy wysoce specjalistycznej wirówki koncentratu płytkowego powstają z niej wyseparowane warstwy, w tym właśnie doskonale przyswajana przez organizm naturalna membrana PRF. Jej zastosowanie eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Co więcej, znacznie przyspiesza proces gojenia i w zauważalny sposób zmniejsza efekty opuchlizny pozabiegowej, jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu zapalnego w miejscu zabiegowym.

Błony PRF wykorzystujemy w stomatologii:

  • jako uzupełnienie braków kości podczas zabiegów implantacji (zanotowano wysoki poziom stymulacji kości w miejscu jej ubytku)
  • w podnoszeniu dna zatoki
  • podczas zabiegów periodontologicznych (zwłaszcza paradontozy)
  • jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba (PRF łagodzi ból i goi wyrostek zębodołowy w przypadku suchego zębodołu)

Osocze bogatopłytkowe (PRP - Platelet Rich Plasma), uzyskiwane jako kolejna warstwa z krwi pacjenta (po wspomnianej wyżej membranie PRF), ze względu na na swoją biokompatybilność i naturalność, niemal całkowicie eliminuje niekomfortowy “efekt po” zabiegu.

Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, po wykonaniu których oczekiwania dotyczą natychmiastowej regeneracji i wygładzenia, a nie opuchlizny czy intensywnego zaczerwienienia, czasami długotrwale występującej reakcji alergicznej.

Terapia osoczem bogatopłytkowym z własnej krwi opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji, biostymulacji komórek skóry i jest bezpieczna dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Ta nowoczesna i niezwykle bezpieczna metoda jest coraz bardziej popularna w szerokim wachlarzu zabiegów medycyny estetycznej. Zwłaszcza, że efekt jej działania widoczny jest już po jednym zabiegu.


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: