Umów się na wizytę:

Kortykotomia

www.dentsm.pl Kortykotomia

Jest zabiegiem chirurgicznym, który ma za zadanie wspomóc leczenie ortodontyczne dorosłych pacjentów. Polega on na pionowym nacięciu blaszki kostnej z uwagą na korzenie zębów.Celem zabiegu jest zmniejszenie oporów kostnych podczas przesuwania zębów w leczeniu ortodontycznym. Zabieg kortykotomii wykonany przed leczeniem ortodontycznym ma na celu ułatwienie późniejszego przesuwania się zębów.

Dla kogo zabieg?

Kortykotomia wykonywana jest u dorosłych pacjentów, po 20 roku życia, u których wykształciły się kości szczęki i mogą wystąpić problemy po założeniu aparatu ortodontycznego.

Cel kortykotomii

Jak już było wcześniej wspomniane, celem kortykotomii jest skuteczne wsparcie leczenie ortodontycznego. Kortykotomia wykonana w odpowiednim momencie ułatwi przesuwanie się zębów pod wpływem aparatu ortodontycznego i oszczędzi pacjentowi bólu podczas jego noszenia.

W kortykotomii najważniejsze jest bardzo precyzyjne cięcie, dlatego w naszej Klinice w Warszawie, do kortykotomi używamy precyzyjnego narzędzia piezosurgery . Zapewnia ono precyzyjną pracę i ogranicza do minimum uszkodzenie tkanek miękkich otaczających kości,korzeni oraz przyspiesza planowany czas leczenia ortodontycznego nawet trzykrotnie. Dzięki temu rozwiązaniu nawet bardzo trudne i czasochłonne zabiegi są wykonywane u nas szybko i skutecznie.

Użycie Piezochirurgii oszczędza widoku krwi, która potrafi wprawić w złe samopoczucie niejednego pacjenta powoduje mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu i przyspiesza gojenie. Piezochirurgia w połączeniu z ultradźwiękami daje niesamowite efekty leczenia stomatologicznego, komfort pracy stomatologa, a przede wszystkim zadowolenie pacjenta.


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: