Umów się na wizytę:

NOWOŚĆ - Technologia CAD/CAM

www.dentsm.pl NOWOŚĆ - Technologia CAD/CAM

Jako nowoczesna klinika stomatologiczna z kilkunastoletnim stażem chcemy zapewnić naszym pacjentom usługi na najwyższym poziomie, podążając za najnowszą technologią i innowacjami, aby przeprowadzać zabiegi wysokiej jakości i osiągać możliwie najlepsze rezultaty. Uważamy,że rozwój stomatologii światowej w ostatnich latach intensywnie podąża w kierunku cyfryzacji i digitalizacji, a my nie chcemy pozostawać w tyle.

Dzięki technice CAD/CAM oraz specjalistycznym wyszkoleniu naszych lekarzy od teraz możliwe jest wykonanie prac protetycznych w najkrótszym koniecznym czasie, ale jednocześnie w największej precyzji zdecydowanie przewyższającej jakość protetyki wykonywanej tradycyjnie.

CAD/CAM pozwala nam skrócić czas wykonania korony do 1h zamiast 5-14 dni jak do tej pory!

Dokładna forma tłumaczenia skrótu CAD-CAM oznacza komputerowe wspomaganie projektowania (ang. computer aided design), jak również komputerowe wspomaganie produkcji poszczególnych elementów protetycznych (ang. computer aided manufacturing). Cykl produkcyjny w tej technologii można podzielić na następujące etapy:

 • diagnostyka,
 • obrazowanie,
 • projektowanie,
 • frezowanie lub drukowanie,
 • kontrola wykonanej części osadzonej w ustach pacjenta.

PlanmecaFIT to przełomowy w stomatologii system umożliwiający wykonanie pracy protetycznej takiej jak korony,licówki,mosty,onlay’e bezpośrednio w gabinecie.Zaczynając od szybkiego skanowania wewnątrzustnego po zaawansowane projektowanie i precyzyjne frezowanie. Całe uzupełnienie można wykonać na 1 WIZYCIE ,bez konieczności stosowania koron tymczasowych i tradycyjnych wycisków.

Zdecydowaliśmy się na specjalistyczny sprzęt firmy Planmeca obejmujący:

 • Skaner wewnątrzustny Emerald S - jest to najnowsza wersja skanera podnosząca prędkość,jakość i możliwości diagnostyczne.Umożliwia lekarzowi uzyskanie cyfrowego wycisku z precyzją i wiernością, w rzeczywistych kolorach,pozwalającego na odtworzenie np. braku pojedynczego lub kilku zębów w krótkim czasie jako alternatywa dla tradycyjnego, analogowego i mniej przyjemnego wycisku.
 • oprogramowanie Planmeca CAD/Romexis. Nowoczesny system komputerowy ,w którym sami pracujemy nad projektem i planem docelowego uzupełnienia protetycznego.Razem z naszym pacjentem dobieramy kolor i rodzaj materiału przy pomocy inteligentnego asystenta odcieni,aby praca spełniała jego najwyższe oczekiwania.
 • frezarka PlanMill. Urządzenie dzięki zwiększonej wydajności i inteligentnym funkcjom z najwyższą precyzją frezujące uzupełnienia, które cechuje niezwykle gładka powierzchnia i krawędzie, a dokładność ich wykonania sięga poziomu mikronów, co nie jest możliwe do osiągnięcia przy tradycyjnej metodzie.Czas frezowania wynosi ok. 10-15 min. Ponadto przed ostatecznym oddaniem korona jest charakteryzowana pod względem koloru, kształtu i estetyki, aby dzięki najdrobniejszym detalom odzwierciedlić naturalność zęba w jamie ustnej).

Po ok.1 godzinie możemy zacementować w jamie ustnej pacjenta uzupełnienie stworzone pod konkretne warunki i spersonalizowane wymagania w jego przypadku.

Przykładowy przebieg wizyty pod koronę z systemem CAD/CAM:

 1. Przygotowanie i opracowanie zęba pod koronę.
 2. Zeskanowanie obu łuków zębowych/lub ich części.
 3. Projektowanie i planowanie korony w nowoczesnym programie 3D na ekranie komputera w obecności pacjenta.
 4. Dobór koloru i materiału z uwzględnieniem sugestii i preferencji pacjenta.
 5. Frezowanie korony przez zsynchronizowane urządzenie PlanmecaPlanMill.
 6. Ocena w jamie ustnej i zacementowanie Twojej nowej korony!

 

Dentysta Bemowo - zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej DENT-SM

 


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: