Umów się na wizytę:

Emdogain

www.dentsm.pl Emdogain

Emdogain –ten biologiczny preparat jest wyciągiem uzyskanym z rozwijającego się zawiązka zębowego młodych świnek (białko szkliwne). Żel nakłada się na powierzchnię odpowiednio przygotowanego korzenia zęba podczas zabiegu płatowego (flap-a). Białka powodują regenerację tkanek przyzębia w sposób naśladujący naturalny rozwój struktur

Jest preparatem stosowanym w zabiegach regeneracji ubytków kostnych przyzębia wykonywanych w leczeniu paradontozy, która dotyczy ok. 50% Polaków po 30 roku życia.

Działanie lecznicze Emdogain naśladuje procesy biologiczne zachodzące podczas tworzenia tkanek utrzymujących ząb: kości i więzadeł utrzymujących ząb (ozębnej) utraconych na skutek procesów zapalnych i urazów. Polega na stymulacji organizmu aktywnymi białkami –amelogeninami -wchodzącymi w jego skład. Leczenie ubytków kostnych wokół zębów powstałych na skutek procesów zapalnych polega na usunięciu przyczyny choroby oraz na odbudowie utraconych tkanek. Prowadzi do regeneracji utraconych tkanek stanowiących naturalne struktury podporowe zębów oraz przywróceniu ich funkcji.Zastosowanie preparatu znacznie przyspiesza procesy regeneracyjne, umożliwia odtworzenie struktury i funkcji utraconych tkanek oraz zmniejsza powikłania pozabiegowe. Zabiegi z użyciem Emdogain są bardzo skuteczne i pozwalają na odtworzenie utraconych tkanek przyzębia w 65-75%. Ostatnie badania kliniczne dowiodły, że w niektórych przypadkach, zwłaszcza dużych ubytkach kostnych przyzębia lepsze efekty lecznicze można uzyskać stosując w połączeniu z Emdogain preparaty podtrzymujące tkanki np.Bio-oss, i resorbowalne kolagenowe membrany zaporowe np. Bio-Guide®. Błony kolagenowo mają na celu odizolowanie ubytku kostnego od tkanki łącznej i utworzenie przestrzeni, do której mogą wnikać, namnażać i różnicować komórki macierzyste, zdolne pobudzać wytwarzanie nowej kości.

Coraz częściej do uzupełniania ubytków kości stosuje się przeszczep własnej kości pacjenta. Warunkiem zastosowania tych najnowszych osiągnięć nauki w dziedzinie periodontologii jest całkowite wyleczenie jamy ustnej, idealna higiena, a przede wszystkim świadoma współpraca pacjenta z lekarzem i higienistką. Należy podkreślić, że w każdym przypadku trzeba zadbać o zrównoważony zgryz, uzupełniając braki zębowe lub ortodontycznie skorygować jego wadę. Warunkuje to bowiem prawidłowy rozkład sił w czasie żucia i pozwala uniknąć przeciążeń kości przyzębia.


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: