Umów się na wizytę:

Mikroimplanty ortodontyczne

www.dentsm.pl Mikroimplanty ortodontyczne

Zastosowanie mikroimplantów otwiera zupełnie nowe możliwości w ortodoncji XXI wieku. Pozwala na skrócenie czasu leczenia, skrócenie czasu noszenia pełnego aparatu ortodontycznego i umożliwia wykonanie drobnych korekt bez konieczności zakładania aparatu stałego na wszystkie zęby. Mikroimplanty ortodontyczne to miniaturowych rozmiarów śruby ortodontyczne, które umieszcza się, podobnie jak konwencjonalne implanty, w kościach szczęk. Zabieg wprowadzenia mikroimplantów jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Zadaniem mikroimplantów jest wspomaganie leczenia ortodontycznego poprzez umożliwianie przesuwania całych grup zębów z wykorzystaniem wszczepów, zamiast własnych zębów, jako punktu oparcia. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku sił działających nawet w różnych kierunkach, a dzięki temu na skrócenie nawet o 1/3 planowanego czasu leczenia oraz zminimalizowanie okresu noszenia pełnego aparatu ortodontycznego.

Po zakończeniu leczenia ortodontycznego miniimplanty usuwa się. Średnica konwencjonalnych implantów (tj. tych używanych w protetyce do odtworzenia brakujących zębów) wynosi 3,3-6 mm a ich długość 8-16 mm, a wymiary mini implantu wynoszą odpowiednio 1,2 mm i 6 mm. Mini implanty są więc na tyle małe, że nie powodują uszkodzeń kości i mogą być usunięte w każdej chwili, gdy nie będą już potrzebne. Wygojenie kości po usunięciu implantu następuje bardzo szybko. Obecnie, stosowanie wszczepów ortodontycznych, zapewnia maksymalny komfort i wspaniały efekt estetyczny.


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: