Umów się na wizytę:

Membrany kolagenowe

www.dentsm.pl Membrany kolagenowe

Sterowana regeneracja tkanek z użyciem membran kolagenowych

Techniki chirurgiczne z wykorzystaniem błony, Mucograft, Mucoderm, AlloDerm mogą stać się alternatywą dla metod z wytworzeniem 2 miejsc zabiegowych. Błona kolagenowa pochodzenia ksenogenicznego bardzo szybko absorbuje płyny i krew, co pomaga w stabilizacji skrzepu. Dodatkowo promuje ukierunkowane formowanie nowych naczyń krwionośnych i pozwala na szybką integrację w obrębie otaczających tkanek. Ze względu na resorpcję kolagenu zawartego we wszczepianym materiale ksenogenicznym, nie ma potrzeby wykonywania ponownego zabiegu w celu usunięcia materiału i jednocześnie można pokryć wiele recesji.

Użycie błony kolagenowej zapewnia podobne wyniki pokrycia recesji jak zastosowanie tkanki łącznej . Można ją stosować w przypadku mnogich recesji dziąsłowych, trudnych warunków anatomicznych w obrębie podniebienia (zmienność przebiegu tętnicy podniebiennej większej), braku zgody pacjenta na pobranie tkanki łącznej i w przypadku wysokich wymagań estetycznych (uśmiech dziąsłowy).

MUCOGRAFT

Naturalny produkt Geistlich Mucograft w sposób bardzo skuteczny wspiera procesy odbudowy tkanek miękkich ulęgając powolnej resorpcji i będąc zastępowany przez tkankę własną pacjenta. Dodatkowo, napełzający nabłonek i epitelizacja matrycy pozwala na odbudowę tkanek zgodnych kolorystycznie z tkankami otaczającymi. Naturalna budowa białkowa Geistlich Mucograft przyspiesza procesy gojenia ran. Produkt charakteryzuje się niską antygenowością. Podczas gojeniaGeistlich Mucograft integruje się z tkankami, a następnie w trakcie procesów metabolicznych zachodzących w ludzkim ciele ulega stopniowemu rozkładowi. Dwuwarstwowa struktura matrycy została specjalnie zaprojektowana. Warstwa zwarta składa się ze ściśle ułożonego kolagenu, który uniemożliwia migrację komórek, pozwalając na przyleganie tkanek sąsiadujących.

Stanowi to warunek korzystnego przebiegu gojenia rany. Warstwa ta ma gładką teksturę i jest odpowiednio elastyczna, umożliwiając szycie. Druga warstwa kolagenu jest gruba i ma porowatą, gąbczastą strukturę. Powierzcnia gąbczasta umieszczana jest w sąsiedztwie tkanek gospodarza w celu ułatwienia organizacji skrzepliny krwi i promowania tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz integracji tkankowej.

Geistlich Mucograft jest matrycą wytwarzaną z kolagenu wieprzowego, typ I oraz typ III. W ciele ludzkim białko kolagenowe jest głównym składnikiem skóry oraz tkanki łącznej.

  • ­wysoki poziom bezpieczeństwa terapi­
  • mniejsze obciążenie bólowe dla pacjenta niż przy wykorzystaniu technik pobierania tkanek własnyc­
  • skraca o ok. 30% czas konieczny do wykonania zabiegu w porównaniu z technikami wymagającymi pobrania tkanki autogennej
  • ­zmniejsza konieczność wykonywania zabiegów wieloetapowych
  • ­zapewnia lepszą teksturę i lepszy kolor tkanek otaczających w porównaniu z zabiegami z użyciem tkanki autogennej lub podobnych produktów kolagenowych w okresie 6-12 miesięcy po wykonaniu zabiegu

« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: