Umów się na wizytę:

Estetyczne wydłużenie korony klinicznej

www.dentsm.pl Estetyczne wydłużenie korony klinicznej

To zabieg mikrochirurgiczny, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w sytuacji, gdy ząb złamie się pod dziąsłem lub posiada głęboką próchnicę, która zniszczyła go poniżej linii dziąsła.

Podczas zabiegu lekarz odsłania granicę zdrowej tkanki zęba w taki sposób, aby już nie były schowane pod dziąsłem, minimalnie redukując przy tym kość i zmieniając położenie dziąsła. Zabieg jest absolutnie bezbolesny, a szwy można usunąć po 7 dniach. Po okresie gojenia ząb można ponownie odbudować. O typie odbudowy zawsze decyduje lekarz wybierając taką metodę, która zabezpieczy ząb przed ponownym złamaniem Najbardziej wskazana jest odbudowa koroną protetyczną i wzmocnienie zęba wkładami z włókna szklanego. Niestety w sytuacjach złamania pionowego zęba wzdłuż korzenia, głębokie, poziome pęknięcie korzenia lub próchnica korzeni są bezwzględnym wskazaniem do jego usunięcia. Wszelkie próby założenia wypełnienia lub korony protetycznej bez wcześniejszego zabiegu wydłużenia korony klinicznej zęba, jeżeli oczywiście istnieją w/w wskazania są z góry skazane na niepowodzenie.

Nie ma technicznych możliwości wykonania prawidłowego wypełnienia czy korony w wilgotnym środowisku poniżej dziąsła, gdyż w takich warunkach materiały stomatologiczne nie wiążą we właściwy sposób.


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: