Pełnoceramiczne
korony i mosty

https://www.dentsm.pl/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Każdy ząb składa się z korzenia (część podziąsłowa) i korony (częsć nadziąsłowa), która decyduje o funkcji i estetyce uśmiechu. W sytuacji gdy korona jest znacznie uszkodzona (próchnica, złamanie, starcie) lub bardzo przebarwiona (np. Po leczeniu endodontycznym), a korzeń i tkanki go otaczające są zdrowe możliwa jest rehabilitacja zęba za pomocą korony protetycznej.

Wykonanie jej wymaga oszlifowania zęba i wykonania wycisku. W przypadku zachowanej żywotności konieczne jest znieczulenie. Zwykle po około 5 dniach przygotowaną na podstawie wycisku, rejestratu zwarcia, oraz fotografii zębów sąsiadujących, koronę cementujemy w ustach pacjenta.  

Korony pełnoceramiczne Warszawa

To najbardziej zbliżone do naturalnej, bardzo estetyczna korona. Wymaga jednak nieprzebarwionego filaru zęba, ponieważ imituje szkliwo i jest częściowo przeźroczysta. Sa rózne techniki wykonywania takich prac w zależności od indywidualnych warunków.

Mosty to rozwiązanie dla pacjentów którym brakuje jednego lub kilku zebów w łuku. Współcześnie coraz częściej zastępujemy je uzupełnieniami na implantach, nie mniej nadal są proponowaną alternatywą. Wykonanie polega na oszlifowaniu zebów sąsiadujących z luką, oczywiście po wczesniejszym ich przygotowaniu, pobraniu wycisków i rejestratu. Na zakończenie tej wizyty wykonujemy korony tymczasowe. Po około 5 dniach praca jest gotowa.

W tego typu rozwiązaniach stosujemy porcelanę napalaną na metal lub tlenek cyrkonu (korona cyrkonowa Warszawa).

Dent SM – Profesjonalne Korony Cyrkonowe i Korony Pełnoceramiczne Warszawa.

https://www.dentsm.pl/wp-content/uploads/2026/06/korony-i-mosty-scaled.jpg

Umów się na wizytę

502 118 119

22 436 15 86

2026 © Bluevision

bt_bb_section_top_section_coverage_image