Umów się na wizytę:

Estetyczna stomatologia zachowawcza

www.dentsm.pl Estetyczna stomatologia zachowawcza

Poszukiwanie piękna jest tak stare jak najdawniejsze cywilizacje. Sztuka stomatologiczna, uwydatniając estetykę zębów i ust, stanowiła cząstkę tych dążeń.

Pojawienie się w stomatologii nowych materiałów i rozwój nowych technik nałożyły na Nas, którzy chcą się rozwijać i są otwarci na nowe sposoby leczenia, odpowiedzialność za rozwój własnych zdolności artystycznych.

Zadaniem stomatologa jest takie posługiwanie się światłem, kolorem, iluzją, kształtem i formą, aby stworzyć bardziej estetyczny-od poprzedniego- wygląd. Doskonała znajomość tych dziedzin i umiejętność ich wykorzystania wyróżnia stomatologa pracującego na poziomie artystycznym.

Próchnica zębów jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą zakaźną narządu żucia. Polega na odwapnieniu i rozpadzie twardych tkanek zęba. Dużo rolę w powstawaniu próchnicy odgrywają bakterie próchnicotwórcze. Próchnica , powstająca na powierzchni zębów, rozpoczyna się w szkliwie. Miejscami szczególnie sprzyjającymi powstawaniu próchnicy są szczeliny i zagłębienia zęba oraz styczne powierzchnie zębów.

W codziennej praktyce stawiamy bezwzględny nacisk na wczesną diagnostykę i leczenie zmian próchnicowych, starając uchwycić proces chorobowy w jej początkowym stadium-próchnica początkowa-która może być całkowicie wyleczona bez użycia "wiertła".

Rutynowo posługujemy się wykrywaczem próchnicy (caries detector) który umożliwia usunięcie minimalnej ilości tkanek próchnicowych tj.zupełne wyeliminowanie zainfekowanej tkanki zęba a tym samym postępowanie bardzo zachowawcze.

W celu wykrycia wczesnych zmian próchnicowych, posługujemy się również laserem fluorescencyjnym DiagnoDENTfirmy KaVo.

Wiemy, że proste wyleczenie ubytków próchnicowych jest nie zawsze wystarczające. Jeśli próchnica nie jest leczona przyczynowo, trwały sukces leczniczy nigdy nie zostanie osiągnięty. Dlatego w praktyce, każdemu pacjentowi oferujemy plan profilaktyczny

Zdrowe zęby, a więc i piękny uśmiech to podstawa, a także marzenie wielu osób, które borykają się z problemami natury stomatologicznej. Zawsze jesteśmy na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia ubytków i zapobiegania próchnicy. Mając do dyspozycji najwyższej jakości materiały dentystyczne, dobierzemy estetyczne, dopasowane kolorystycznie i trwałe wypełnienie. W klinice DENT-SM, w ramach stomatologii zachowawczej, zapewniamy profesjonalne zabiegi związane nie tylko z umiejętnościami naszych lekarzy, ale także z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu, który usprawnia każdą pracę (np. mikroskopy, diagnostyka cyfrowa).


« powrót
Dent SM
  ul. Bolkowska 2c
Znajdź nas: