Hemisekcja

Zabieg przeprowadzany na zębach wielokorzeniowych.
https://www.dentsm.pl/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jest to zabieg przeprowadzany na zębach wielokorzeniowych, polegający na ich częściowym usunięciu. Polega on na przecięciu zęba na dwie części i usunięcie jednego korzenia zęba wielokorzeniowego wraz z odpowiadającą częścią koronową. Nie wykonując takiego zabiegu ząb należałoby w całości usunąć, gdyż zmiany zapalne przy wierzchołku jednego z korzeni to potencjalne źródło zakażenia. Hemisekcja pozwala na zachowanie fragmentu zęba, który może pełnić np. rolę zęba filarowego przy ewentualnej odbudowie protetycznej.

https://www.dentsm.pl/wp-content/uploads/2026/06/hemisekcja_art.jpg

Zmiany zapalne wokół wierzchołka korzenia z towarzyszącym zanikiem kości i próchnicowym zniszczeniem twardych tkanek korzenia lub jego złamaniem żle rokujące w leczeniu.

Wyleczony endodontycznie bliższy korzeń, usunięto źle rokujący korzeń tylny, gojenie kości w miejscu usuniętego korzenia. Odbudowa protetyczna na wyleczonym korzenie.

Umów się na wizytę

502 118 119

22 436 15 86

2026 © Bluevision

bt_bb_section_top_section_coverage_image