Korony, mosty

protetyka2protetyka2

 

 

 

 

 

Każdy ząb składa się z korzenia(część podziąsłowa) i korony (częsć nadziąsłowa )która decyduje o funkcji i estetyce uśmiechu. W sytuacji gdy korona jest znacznie uszkodzona (próchnica, złamanie, starcie), lub bardzo przebarwiona (np. Po lecz endodontycznym), a korzeń i tkanki go otaczające są zdrowe możliwa jest rehabilitacja zęba za pomocą korony protetycznej.

Wykonanie jej wymaga oszlifowania zęba i wykonania wycisku. W przypadku zachowanej żywotności konieczne jest znieczulenie. Zwykle po około 5 dniach przygotowaną na podstawie wycisku, rejestratu zwarcia, oraz fotografii zębów sąsiadujących, koronę cementujemy w ustach pacjenta.

protetyka2

Korony pełnoceramiczne

To najbardziej zbliżone do naturalnej, bardzo estetyczna korona. Wymaga jednak nieprzebarwionego filaru zęba, ponieważ imituje szkliwo i jest częściowo przeźroczysta. Sa rózne techniki wykonywania takich prac w zależności od indywidualnych warunków.

Mosty to rozwiązanie dla pacjentów którym brakuje jednego lub kilku zebów w łuku. Współcześnie coraz częściej zastępujemy je uzupełnieniami na implantach, nie mniej nadal są proponowaną alternatywą. Wykonanie polega na oszlifowaniu zebów sąsiadujących z luką, oczywiście po wczesniejszym ich przygotowaniu, pobraniu wycisków i rejestratu. Na zakończenie tej wizyty wykonujemy korony tymczasowe. Po około 5 dniach praca jest gotowa. W tego typu rozwiązaniach stosujemy porcelanę napalaną na metal lub tlenek cyrkonu.

Partnerzy

Joomla SEF URLs by Artio